This is SLOGAN TEXT

Náhradní díly, technika i její obutí

V Jihočeském kraji v okrese Tábor – asi deset kilometrů severně od tohoto husitského města – leží obec Chotoviny. Žije tady přibližně 1800 obyvatel a kromě mnoha památek a zajímavostí zde působí firma Merxbauer s. r. o. Do jejího sídla jsme se vypravili.

„Na trhu jsme již více než dvacet let. Celkem nás nyní pracuje ve firmě deset. Nosnou myšlenkou je, že se snažíme maximálně spoléhat sami na sebe, nikomu nehodláme nic dlužit a dnes fungujeme ve vlastním areálu s dílenským, skladovým, obchodním a kancelářským zázemím. Působíme v okruhu zhruba padesáti kilometrů od sídla, v některých případech dosáhneme i dál,“ přivítal nás základními informacemi zakladatel společnosti Jaroslav Merxbauer, po jehož boku se na jejím současném úspěšném chodu spolupodílejí i jeho synové Petr a Pavel.

Firma Merxbauer se zabývá především distribucí náhradních dílů pro zemědělské stroje, například značek Zetor či ZTS, ale i mnohé další včetně součástek pro zahradní a komunální techniku. Na skladu drží okolo 12 000 položek, další jsou k dispozici na objednávku. Společnost prodává i ruční nářadí s důrazem na kvalitu a dále různé potřeby nejenom pro zemědělce. Jedná se například o kardanové hřídele, montážní klíče, svěráky, duše, košťata, dezinfekční a mycí prostředky, provozní kapaliny, repasované alternátory, startéry, kompresory nebo posilovače řízení. „Pokud chceme obstát v silném konkurenčním prostředí, musíme odebírat ve velkém, abychom mohli zákazníkům nabídnout dobrou cenu,“ poodhalil strategii Jaroslav Merxbauer.

Neméně důležitou součástí činnosti společnosti nesoucí jméno zakladatele je prodej uceleného sortimentu pneumatik různých značek, dezénů a rozměrů pro nákladní automobily, zemědělskou, stavební, komunální a mimosilniční techniku. Veškeré zakoupené pneumatiky v Chotovinách zájemcům současně odborně namontují. Velice žádanou službou jsou jejich opravy buď v dílně, nebo na poli či v sídle klientů prostřednictvím mobilního servisu.

Nosnou částí segmentu zahradní a komunální techniky společnosti Merxbauer je prodej a opravy žacích strojů se sběrem Starjet a traktorových mulčovačů Crossjet a nyní zejména Goliath od jičínské firmy Seco Industries. V sortimentu najdeme i profesionální techniku pro města a obce značky Iseki. Jedná se především o čelní sekačky a kompaktní malotraktory, samozřejmě s bohatým příslušenstvím pro celoroční nasazení. K tomu přistupují žací stroje DAKR na vysokou trávu.

V prodeji techniky z dílen Seco Industries převládají žací traktory se sběrem Starjet. Stoupá zájem o samojízdné mulčery značky Goliath. Loni prodal Merxbauer celkem čtyřicet těchto menších strojů. V případě zájmu s žacím traktorem přijede k zákazníkovi a poskytne mu dostatek času, aby si ho dostatečně vyzkoušel ve svých podmínkách či terénu, což je podle Jaroslava Merxbauera nejlepší přístup, který dobře funguje.

„V Chotovinách se každý rok v době květnových svátků konají velké zahrádkářské výstavy, kam zavítá za tři dny vždy okolo sedmi tisíc lidí. Už se nám stalo, že když jsme balili, přišel zájemce a zakoupil si traktor Starjet, a to bez jakéhokoliv vyzkoušení. Dost nás to překvapilo. Stejně tak máme v okolí jednu dámu, velmi spokojenou uživatelku techniky Starjet. Traktůrek má nablýskaný, v garáži ho přikrývá dekou a manželovi ho nepůjčí. Takový přístup se jen tak nevidí. Rádi bychom prodali víc bubnových sekaček na vysokou trávu, ale na vesnici už málokdo suší seno. Třeba se zase tento trend vrátí,“ podotkl Jaroslav Merxbauer.*

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2018)

zdroj: https://www.komunalweb.cz/nahradni-dily-stroje-i-jejich-obuti/

 

O NÁS

Firma Eurogreen působí na českém trhu více jak 20 let. Původní specializace na trávníky se postupem času rozšířila o další produkty, které souvisely se základní činností. Kromě automatických zavlažovacích systémů, sportovního nářadí, profesionálních třídiček Zemmler a mulčovačů Orec, nabízí také komunální techniku Iseki.

Copyright Eurogreen ® 2020 | Design: TR-DESIGN.CZ